ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
10 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Генеральному Прокурору України, п. Махніцькому Олегу Ігоровичу

Петиція про скасування обмежень щодо проведення мирних зібрань

Оскільки мирні зібрання є одним із засобів відстоювання людиною і громадянином своїх прав, свобод та інтересів у демократичному суспільстві, а право громадян на свободу мирних зібрань в Україні гарантується та захищене державою, здійснення цього права НЕ ПІДЛЯГАЄ жодним обмеженням, крім установлених законом в окремих випадках.

Спеціального закону, який регулював би суспільні відносини у сфері мирних зібрань, законодавство України на сьогодні не має. Тлумачення пприписам частини першої статті 39 Конституції України надано Конституційним Судом України у Рішенні від 19 квітня 2001 року 4-рп/2001 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 39 Конституції України про завчасне сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

Враховуючи, що порядок здійснення права на свободу мітингів, демонстрацій і мирних зборів та порядок і підстави обмеження цього права спеціальним законом України не врегульовано, то у органів місцевого самоврядування не було передбачених ч. 2 ст. 39 Конституції України та частиною другою ст. 11 Конвенції підстав для втручання в конституційні права громадян (п.1 ч.1 ст. 92 Конституції України).
Зокрема:
• Положення встановлюють обмеження для організаторів мирних зібрань, не встановлених ст. 39 Конституції України.
• Положення встановлюють численні вимоги щодо повідомлення організаторів про проведення мирного зібрання.
• Положення встановлюють численні вимоги щодо повідомлення організаторів про проведення мирного зібрання.
У деяких Положеннях прямо говорить про «надання дозволу на проведення заходу» рішенням Виконкому, також Положення встановлюють «обов’язки організаторів масового заходу”. Деякі Положення передбачають право «відмови у проведенні масового заходу».

Ці пункти прямо протирічать ч. 1 ст. 92 Конституції України, бо встановлює для громадян, організаторів мирних зібрань, нові обов’язки, не передбачені чинним законодавством України. Поняття «відмови у проведенні масового заходу» та підстав для цієї «відмови» у Конституції України не передбачено.
Такі Постанови порушують права громадян та зокрема конституційне право на мирні зібрання.
Ці Рішення звужують права громадян порівняно з Конституцією України (що заборонено ч. 3 ст. 22 Конституції). На підставі ст.ст. 3, 19, 21, 22, 39, 92 Конституції України, ст. 11 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод,-

ПРОСИМО ВАС:
1. Визнати невідповідним актам вищої юридичної сили Рішення Виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування, що стосуються порядку проведення мирних зібрань.
2. Звернутися з листом до органів місцевого самоврядування про необхідність скасувати такі Постанови.
3. У разі невиконання ініціювати позови про визнання їх незаконними, та скасувати такі Постанови.

ДОДАЄМО перелік населених пунктів, де є діють Положення про порядок проведення мирних зібрань, які покладають на громадян додаткові обов’язки по організації мирного зібрання і встановлюють суттєві обмеження щодо місця, часу чи чисельності мирного зібрання.: http://www.ucipr.org.ua/publications/polozhennia-pro-poriadok-mirnikh-zibran-u-mistakh-skasuvati-ne-mozhna-priimati

З повагою, нижчепідписані

Петиція Петиція про скасування обмежень щодо проведення мирних зібрань до Генеральному Прокурору України, п. Махніцькому Олегу Ігоровичу була створена и написана Український незалежний центр політичних досліджень (ucipr@ucipr.kiev.ua). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.