ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
32 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Голові Кіровоградської обласної державної адміністрації Кузьменко Сергію Анатолійовичу

Надати сприяння у формуванні місцевої політики щодо наркотиків, що відповідатиме потребам людей, залежних від їх вживання

Підтримати людей, які мають проблему залежності від наркотиків та є мешканцями Кіровоградської області,
в їх прагненні змінити свою поведінку та отримати належні умови для лікування у програмі замісної підтримувальної терапії -
можна підписавши петицію на Голову Кіровоградської обласної державної адміністрації пана Сергія Кузьменка.

Петиція просить сприяння Кіровоградської ОДА у виділенні коштів місцевого фінансування на лікувальну програму для наркозалежних
та контролю вирішення проблеми відсутності вільних курсів лікування для наркозалежних, що бажать лікуватись у програмі замісної терапії.

Голові Кіровоградської обласної державної адміністрації
Кузьменко Сергію Анатолійовичу

Шановний пане Сергіє!

Ми, спільнота людей, що мають хронічну залежність від вживання наркотичних речовин, що добровільно погодились змінити наше життя та поведінку на більш безпечну, завдяки участі в лікувальній програмі замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). ЗПТ є визнаним у більшості країн світу провідним методом лікування та контролю наркотичної залежності, найкращим інструментом протидії поширенню ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб, що передаються через вживання нелегальних наркотиків. ЗПТ в нашій області впроваджується з 2008 року, станом на 01 червня 2015 року – 276 хворих на залежність людей отримує лікування у програмі ЗПТ в нашій області, в містах Кіровоград, Олександрія, Світловодськ та Знам`янка. Завдяки лікувальній програмі ЗПТ – вже сотні хворих людей в нашій області змогли відновити своє життя, яке було зруйноване вживанням нелегальних наркотичних речовин, ми маємо можливість повертатись у суспільство, бути відповідальними громадянами своєї країни. Завдяки програмі ЗПТ – зменшується соціальна шкода від поширеності наркозлочинності та знижується попит на нелегальні наркотики. Програма ЗПТ вже довела свою ефективність, у тому числі – і в нашій області. Ми вдячні державі, владі, медичним службам та неурядовим організаціям, що маємо таку послугу, як ЗПТ.
У цей непростий для країни час - ми бачимо ризики і для майбутнього програм зменшення шкоди, важливим компонентом яких є замісна підтримувальна терапія. У зв’язку з тим, що ЗПТ фінансується за рахунок Глобального Фонду по боротьбі з ВІЛ, туберкульозом та малярією, а держава знаходиться в стані економічної та соціальної кризи – вже з 2017 року є ризики згортання програми ЗПТ, а наявних для лікування курсів ЗПТ – не вистачає у місті та області вже другий рік, десятки пацієнтів знаходяться у так званих «списках очікування», у Кіровоградському наркологічному диспансері – більше 25 осіб вимушені чекати вільного місця у лікувальній програмі ЗПТ по декілька тижнів, а іноді – навіть місяців.
Ми наголошуємо, що фінансування ЗПТ – це інвестиції, а не зайві витрати, і наводимо конкретні дані, підтверджені авторитетними дослідженнями, що фінансування програм зменшення шкоди – це перспектива бюджетної економії, яка може перевищити витрати у 12 разів. Збереження коштів на утримання у місцях позбавлення волі людей, які потрапили туди за злочини, пов’язані з наркотиками, економія коштів на розкриття злочинів у системі карного правосуддя, на виплати соціальних пільг людям, які можуть стати інвалідами внаслідок захворювань, яких набудуть у в’язницях. Замісна підтримувальна терапія необхідна і корисна не тільки нам, людям які мають хронічну залежність від вживання наркотиків, ЗПТ – запорука контролю над епідемією ВІЛ та безпечного від наркозлочинності соціального середовища у регіоні.
Ми вважаємо, що наш голос має бути враховано при формуванні місцевої політики щодо наркотиків, і просимо передбачити у обласній цільовій програмі з протидії наркоманії на наступні роки – врахувати потреби на підтримку життєдіяльності та розширення замісної підтримувальної терапії на 2016-17 роки, посилаючись на Стратегію державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року, серед головних завдань якої - залучення осіб, залежних від наркотиків, що знаходяться в незаконному обігу, до участі в медико-соціальних програмах, що ґрунтуються на принципі зменшення шкоди.
У зв’язку з тим, що у затвердженій обласній цільовій програмі протидії поширенню наркоманії та наркозлочинності на 2014-15 р.р. не передбачено коштів на потреби ЗПТ - просимо врахувати наші інтереси при формуванні проекту обласної цільової програми протидії поширенню наркоманії та наркозлочинності на 2016-17 р.р. Потреби людей, що страждають від залежності - т можуть представляти як місцеві неурядові ВІЛ-сервісні організації - Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей що живуть з ВІЛ» та Кіровоградська обласна благодійна організації «Відкрите серце», так і безпосередньої активісти нашої ініціативної групи.
Створеною петицією просимо Кіровоградську обласну державну адміністрацію взяти під контроль вирішення наступних проблем:
- в рамках реалізації обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2015-2018 роки забезпечити поступовий перехід на фінансування програми ЗПТ за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів (передбачивши фінансування на потреби ЗПТ до завершення підтримки міжнародних донорів)

- терміново вирішити питання розширення ЗПТ та забезпечення наявності вільних курсів лікування для включення пацієнтів, що знаходяться у «листах очікування»

З правдивою повагою – пацієнти замісної підтримувальної терапії та ті, що нас підтримують.

З повагою, нижчепідписані

Петиція Надати сприяння у формуванні місцевої політики щодо наркотиків, що відповідатиме потребам людей, залежних від їх вживання до Голові Кіровоградської обласної державної адміністрації Кузьменко Сергію Анатолійовичу була створена и написана Вікторія Лінцова (mouse823@rambler.ru). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.