ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
45 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Народу України

Заява ГО Чернівецької обл. щодо силового розгону Євромайдану у м. Києві

Ми, представники громадських організацій Чернівецької області, заявляємо про своє глибоке обурення діями міліції, яка вдалась до брутальної сили і розігнала Євромайдан у Києві вранці 30 листопада цього року.

Ми з прикрістю констатуємо, що сотні тих, хто постраждав від ударів кийків та чобіт спецпризначенців, десятки поранених, госпіталізованих та затриманих стали тією ціною, яку українська влада змусила громадян України заплатити за реалізацію головних прав демократичного суспільства – права на мирне зібрання та права на мирний протест.

Ми впевнені, що заяви про причини розгону, – що нібито люди, котрі мирно відстоювали власні права і позицію на Майдані Незалежності, заважали встановленню новорічної ялинки, роботі спецтехніки тощо, – не тільки непереконливі, але й не витримують критики та суперечать нормам здорового глузду.

Ми розуміємо, що подібні дії міліції не могли бути ініціативою ані самих бійців спецпідрозділів, ані їх прямих командирів. Ми розуміємо, що наказ на акцію з розгону Євромайдану було віддано на більш високому рівні. Проте, це жодним чином не впливає на нашу оцінку дій міліціонерів, які жорстоко били і розправлялися із беззбройними, беззахисними громадянами України. Ми оцінюємо ці дії як такі, що грубо порушують права людини, Конституцію та закони України.

Нам прикро усвідомлювати, що ті люди, які присягали на вірність народу України, забули про таке поняття як офіцерська честь, взявши на себе відповідальність за виконання фактично незаконних наказів.

Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка проведення неупередженого службового розслідування та покарання осіб, що віддавали накази на розгін мирної акції протесту та осіб, що брали в нім участь. Ми закликаємо міністра мати сміливість і взяти на себе відповідальність за події 30 листопада та за велінням офіцерської честі подати у відставку.

Ми вимагаємо від Президента України Віктора Януковича як гаранта Конституції забезпечити українським громадянам реалізацію права на мирне зібрання та права на мирний протест. Ми закликаємо главу держави вжити усіх дій (або утриматися від таких), щоб силове протистояння не стало формою подальшого розвитку країни.

Ми звертаємося до усіх правоохоронців Чернівецької області з проханням не повторювати помилок своїх колег, що брали участь в розгоні Євромайдану. Від вас, як ні від кого іншого, залежать мир та спокій на вулицях і площах Чернівців, інших міст і сіл області. Ми просимо вас охороняти громадський порядок у такий спосіб, що не суперечить реалізації права на мирне зібрання та права на мирний протест.

Ми впевнені, що буковинські правоохоронці, а особливо ті, що служать у силових підрозділах, зможуть продемонструвати приклад гідний наслідування – не діяти всупереч Конституції та законів України, всупереч офіцерській честі та власній совісті.

Ми закликаємо громадські організації краю, усіх небайдужих громадян підтримати нас у цьому зверненні. Ми впевнені, що інтереси, позиція та воля українського народу є верховними, будуть виявлятися у мирних формах та будуть почуті і враховані усіма політичними силами – як насамперед владою, так і опозицією.

Приєднуйтесь на підтримку Євромайданів як в Україні, так і в Чернівецькій області!

З повагою, нижчепідписані

Петиція Заява ГО Чернівецької обл. щодо силового розгону Євромайдану у м. Києві до Народу України була створена и написана Міцевич Дмитро (my.account.name.001@gmail.com). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.