ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
18 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Юрію Чмирю, Голові Сумської обласної адміністрації

Відкрите звернення до голови Сумської ОДА щодо негайного вирішення ситуації з лікуванням хворих на вірусні гепатити

Шановний Юрію Павловичу!

Дозвольте висловити свою щиру повагу та звернутися до Вас з наступним.

Ситуація з захворюваністю на вірусні гепатити в Україні на сьогодні набуває загрозливого характеру, особливо загрожує здоров'ю населення безперешкодне поширення вірусного гепатиту С. Ця хвороба, якщо її вчасно не виявити і не вжити необхідних заходів, часто переходить в хронічну форму і непомітно вбиває людину. На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), наступні 20 років саме гепатит С стане найбільшим викликом в сфері здоров'я в усьому світі. Цим вірусом інфіковані три відсотки населення планети, а на сьогодні загальна кількість хворих на вірусні гепатити В і С у світі в 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, яка становить близько 40 млн. осіб, що дає всі підстави говорити про пандемію. Україна не стала винятком: від трьох до семи відсотків громадян нашої країни інфіковані вірусом гепатиту С, а Сумщина за підсумками 2012 року займає другу позицію за рівнем захворюваності на вірусні гепатити серед областей України

До цього звернення нас спонукала серйозна проблема вірусних гепатитів, яка дедалі стає все гострішою та актуальнішою для Сумської області. Особливе наше занепокоєння викликає стан справ щодо поширення вірусного гепатиту С (далі - ВГС). Рівень захворюваності на ВГС постійно підвищується, кількість летальних випадків внаслідок ускладнень, спричинених цим захворюванням (цироз та первинний рак печінки) збільшується. За даними експертів ВООЗ, у 2015-2020 роках кількість хворих подвоїться.

Ключовим фактором, що впливає на доступність лікування, є дуже висока його вартість: 48-тижневий курс лікування на одного пацієнта коштує до 132 000 гривень (16 667 доларів США). Така вартість лікування є непід’ємною для більшості хворих на вірусний гепатит С.

27 грудня 2011 року рішенням 13-ї сесії обласної ради VI скликання була прийнята обласна Програма діагностики, лікування та профілактики гепатитів «Антигепатит» на 2012-2017 роки (далі - Програма), метою якої є зниження захворюваності населення області вірусними гепатитами В і С, раннє їх виявлення та лікування, профілактика інфікування та попередження розвитку у хворих цирозу печінки і первинної гепатоцелюлярної карциноми.

Головним відповідальним виконавцем та розпорядником коштів Програми є управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації. У поточному році на заходи програми «Антигепатит» передбачене фінансування з обласного бюджету в обсязі 5714,0 тис. грн., в т.ч. 1000,00 тис. грн. - на закупівлю препаратів для лікування ВГС.

На попереднє звернення до облдержадміністрації щодо лікування хворих на хронічний вірусний гепатит С мешканців області ми отримали у відповідь інформацію (лист СОДА від 01.04.2013 № 0134/2040 ) що, в зв’язку з обмеженістю бюджету були здійснені бюджетні призначення на суму 256 тис. грн., і що вказані кошти передбачені, перш за все, на придбання противірусних препаратів для лікування вірусних гепатитів.

Але за нашою інформацією, в 2013 році на закупівлю препаратів противірусної терапії для лікування хворих на ВГС з обласного бюджету так і не було виділено ані копійки.

Цей факт визиває у нас серйозне занепокоєння та дає нам вагомі підстави звернутися до Вас з вимогами:

- взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася з фінансуванням вищезазначеної обласної програми для негайного її вирішення;
- сприяти обов’язковому винесенню на чергову сесію обласної ради питання виділення коштів на реалізацію Програми в обсягах відповідно до Додатку 2 зазначеної Програми;
- через засоби масової інформації інформувати громадськість Сумської області про вжиті керівництвом області заходи щодо забезпечення 100% фінансування заходів протидії неконтрольованому розповсюдженню вірусних гепатитів серед мешканців області.

З повагою, нижчепідписані

Петиція Відкрите звернення до голови Сумської ОДА щодо негайного вирішення ситуації з лікуванням хворих на вірусні гепатити до Юрію Чмирю, Голові Сумської обласної адміністрації була створена и написана Передрій Євген, Загребельний Олексій (evgeniy.peredriy@ukr.net). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.