ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
29 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Рубан Вікторії Леонідівні, компанії "МТС-Україна"

Звернення волонтерів до компанії "МТС-Україна" стосовно природоохоронної програми "Викидай правильно!"

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ АКТИВІСТІВ ЕКОЛОГІЧНОГО РУХУ ДО НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ПО ЗВ’ЯЗКАХ З ГРОМАДСЬКІСТЮ КОМПАНІЇ «МТС-Україна» ПАНІ ВІКТОРІЇ РУБАН

Екологічно ініціативна громадськість потребує системних знань у сфері поводження з електронними відходами. Тому конкретна пропозиція ВОЛОНТЕРІВ до компанії «МТС-Україна», як до ініціатора системного підходу до збору та утилізації хімічних джерел струму, проста. Пропонуємо підтримати проведення на базі Державної екологічної академії при Міністерстві екології та природних ресурсів курсів підвищення кваліфікації для волонтерів екологічних рухів та державних службовців на постійній основі.

Компанія «МТС-Україна», започаткувавши спільно з Міністерством екології та природних ресурсів безстрокову природоохоронну програму «Викидай правильно!», вносить вагомий вклад в розвиток інфраструктури збору відпрацьованих хімічних джерел струму (ХДС) та ефективного інформування населення. Очевидно, що започаткувавши програму «Викидай правильно!», міністр Мінприроди та керівництво МТС-Україна розраховують на схвалення та підтримку громадськістю цієї ініціативи. Проте, у волонтерів, які безкоштовно віддають свій час та ресурси на покращення екологічної ситуації в країні, перша реакція на акцію була різко негативною, оскільки люди відчули себе «за бортом».

Воно й не дивно. Адже в ЗМІ, які висвітили цю знакову подію, був повністю проігнорований факт існування в Україні потужного громадського екологічного руху, який і є наразі основним ініціатором та основною рушійною силою вирішення проблеми утилізації відпрацьованих ХДС.

Тому, на нашу думку, щоб усунути такий негатив, потрібно продемонструвати волонтерам, як провідникам громадської думки, що Мінприроди та компанія «МТС-Україна» не «перетягує ковдру на себе», а намагаються стати об’єднуючою силою екологічного руху, започаткованого волонтерами. Досвід розвинених країн показує, що без екологічних активістів, готових взяти на себе розширення мережі пунктів збору відпрацьованих ХДС, програма «Викидай правильно!» в свідомості українців може залишиться тільки разовою PR-акцією, фінансово обтяжливою для бізнесу і суспільства.

Що потребують волонтери й що може дати їм МТС-Україна у рамках спільної з Мінприроди програми "Викидай правильно!"? Незадовго до старту природоохоронної програми "Викидай правильно!" в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління кафедрою геоінформаційних та аерокосмічних технологій були проведені курси підвищення кваліфікації (КПК) для волонтерів на тему «Геоінформаційні системи. Загальні підходи до створення системи збору відпрацьованих хімічних джерел струму». Відбулося не тільки навчання, а й обмін досвідом, контактами, думками. І саме намір продовжувати проведення таких курсів у психологічно критичний момент не перетворив волонтерів у альтернативну силу для програми "Викидай правильно!", спрямував їхню енергію у поглиблення своїх знань, більш глибоке системне дослідження проблеми утилізації ХДС. Якщо МТС-Україна в тій чи іншій формі долучиться до процесу організації навчання волонтерів, якість акції матиме більш високий рівень. Волонтери потребують системних знань, поінформованості та впевненості в позитивній оцінці їхньої діяльності суспільством. Саме цьому, на нашу думку, може ефективно посприяти МТС-Україна при мінімальному коригуванні власних виробничих планів.

Що отримає МТС-Україна, надаючи інформаційну та іншу підтримку екологічній просвіті волонтерів та державних службовців? Головний ризик для МТС-Україна може полягати в тому, що компанія опиниться "сам на сам" з проблемою. Волонтери ніби делегують компанії МТС-Україна і владі місію зі збирання відпрацьованих ХДС і тоді може виникнути необхідність більших інвестицій в PR-акцію, зникне синергетичний ефект поєднання зусиль бізнесу, влади і громадськості. Інформаційно-психологічна підтримка волонтерів дасть значний економічний ефект при проведенні акції та розширить її глибину проникнення в географічному та іміджевому аспектах.

Позитивні результати для суспільства, до створення яких буде причетна компанія «МТС-Україна»? Можливо, ми станемо свідками однієї з перших успішних акцій, коли велика високотехнологічна бізнес-компанія стає реальною мобілізуючою та спрямовуючою силою в суспільстві при реалізації великого масштабного проекту з покращення довкілля.

Що хочуть й пропонують волонтери? Майже усе про ХДС та їх утилізацію можна дізнатися з Інтернету. Не вистачає системних знань, знань про сучасні інформаційні технології, про ризики для волонтерів через комерційні інтереси суб'єктів ринку, елементарних навиків в роботі з уже буденними GOOGL-MAP і подібними ресурсами. Візьмемо просте питання – чи можна розмістити дитячий малюнок про збереження довкілля в Інтернеті і як це зробити правильно з точки зору авторського права? Тому, мета звернення волонтерів з цим відкритим листом до компанії «МТС-Україна» полягає в наступному:
- Сприяння самоорганізації волонтерського руху. Підписуючи це звернення волонтери сповіщають про своє існування іншим волонтерам.
- Поєднання зусиль громадян та корпорацій для більш ефективного та продуктивного діалогу з владою задля досягнення суспільно-значимих цілей.
- Навчання і професійне зростання та профорієнтація. Волонтери розраховують, що МТС-Україна сприятиме їхньому навчанню системним підходам до збереження довкілля, діалогу з владою, доступу до інформації та іншому з використанням сучасних технологій моніторингу та моделювання довкілля.

З повагою і впевненістю в розумінні та підтримці

З повагою, нижчепідписані

Петиція Звернення волонтерів до компанії "МТС-Україна" стосовно природоохоронної програми "Викидай правильно!" до Рубан Вікторії Леонідівні, компанії "МТС-Україна" була створена и написана Аргат Ольга (argats@gmail.com). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.