ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
205 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Голова представництва ЄС в Україні

Клопотанням про взяття під контроль "васильківської справи"

Звертаємося до Вас з приводу дворічного утримання під вартою без обвинувального вироку депутатів Васильківської міської ради Мосійчука Ігоря Володимировича, Бевза Сергія Васильовича та громадянина Шпари Володимира Миколайовича, яких обвинувачують у готуванні до вчинення підриву пам’ятника ім. В.І.Леніна у м. Бориспіль, поширенні закликів до повалення конституційного ладу насильницьким шляхом та інших протиправних діяннях.
Зазначена справа набула широкого резонансу в українському суспільстві. Події 22 серпня 2011 року, під час яких видно, як з приміщення у м. Васильків вилучають саморобний вибуховий пристрій, неодноразово висвітлювалися центральними телеканалами, а Служба Безпеки України надала офіційні прес-релізи з цього приводу, в той час, як сама справа перебувала на контролі у колишнього очільника Служби Безпеки України – Хорошковського В.І.
Однак, незважаючи на значну увагу, що привернула до себе дана справа, є очевидні факти, що вказують на фальсифікацію доказів, порушення під час досудового розслідування та під час розгляду даної справи в Києво-Святошинському районному суді Київської області.
Зокрема, свідки Чернега О. С., Бондаренко М. В. та Бойко Ю. М. заявили про тиск, фізичні побої та моральні знущання, що чинилися на них під час допитів з метою переконати свідків надати неправдиві свідчення. Згодом в суді обидва свідки підтвердили факт здійснення на них тиску з боку працівників СБУ.
Після подання скарг свідку Бойко Ю.М. зателефонував оперуповноважений Управління СБУ в Київській області Дмитро Єрмакович та призначив свідку зустріч, зафіксовану і оприлюднену 09 січня 2012 року в телевізійній програмі «Знак оклику» телеканалу «ТВі». Під час цієї зустрічі оперуповноважений СБУ Д.Єрмакович вказав у грубій та лайливій формі, що він не вважає за необхідне читати справу, оскільки все, що в ній написано, нічого не варте. Він наголосив, що люди з «центрального апарату» можуть створити проблеми свідку Бойко Ю.М., зокрема, у навчанні, сприяти тому, що його виженуть з університету та визнав, що під час допиту до Бойка Ю.М. застосовувалися заходи фізичного впливу.
Проти свідків Чернеги О.С. та Крикунова О.В. було порушено кримінальні справи, очевидно, щоб мати можливість контролювати покази цих свідків.
За результатами проведених під час досудового слідства експертиз вилученого об'єкта, схожого на саморобний вибуховий пристрій, було виявлено відбитки пальців та зразки ДНК невідомих осіб. Дактилоскопічною та генетичною експертизами встановлено, що вказані відбитки пальців та зразки ДНК, не належать підсудним Мосійчуку І.В., Бевзу С.В. та Шпарі В.М. Осіб, яким належать зазначені відбитки пальців та зразки ДНК, досудовим слідством не встановлено і не встановлювалося.
Вилучений об'єкт, що схожий на саморобний вибуховий пристрій, невдовзі було знищено співробітниками СБУ, без проведення ретельних аналізів та експертиз, без можливості подальшого дослідження, без повідомлення учасників кримінального процесу та без залучення до матеріалів справи залишків цього пристрою.
Порушення закону продовжились і під час розгляду кримінальної справи №1-110/12 в Києво-Святошинському районному суді Київської області.
22 травня 2012 року постановою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Бурбели Ю.С. було усунуто від участі у справі адвокатів Лошакова Д.С. та Мельник О.С., а також видалено із зали засідань до кінця розгляду справи підсудного Мосійчука І.В.. що грубо порушує його право на захист. У зв’язку з усуненням захисників суддя направив до відповідних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури окремі постанови про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності. Однак, кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури не знайшли підстав для притягнення адвокатів до відповідальності, що підтверджує необґрунтованість постанови суду.
Крім того, суддею було прийнято рішення проводити закритий судовий розгляд справи під час допиту свідків Шестакова В.С., Боровика А.П., Гаврилюка І.В. та Сергієнка В.В., а допит свідків Крикунова О.В. та Ярмоленка О.А. взагалі відбувався з іншого приміщення із застосуванням рації, під наглядом працівників СБУ.
18.06.2012 року суддя задовольнив нічим необґрунтоване та невмотивоване клопотання прокурора та змінив місце утримання Мосійчука І.В. з Київського СІЗО №13 на Березанську виправну колонію №65 ніби-то через порушення Мосійчуком режиму перебування під вартою. При проведені перевірки уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Лутковською В.В. зазначені прокурором факти не підтвердились. За фактом звернення омбудсмена В. Лутковської Вища кваліфікаційна комісія суддів відкрила дисциплінарне провадження відносно судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Бурбели Ю.С.
З серпня 2011 року Мосійчук І.В., Бевз С.В. та Шпара В.М. утримуються під вартою. Розгляд справи триває вкрай повільно, клопотання захисників і підсудних про зміну запобіжного заходу не розглядаються впродовж місяців, що порушує право підсудних на свободу пересування, обмежує їх батьківські права, унеможливлює виконання обов’язків як депутатів місцевої ради. Тобто, фактично вже більше 2 років Мосійчук І.В., Бевз С.В. та Шпара В.М., незважаючи на невстановлення їх вини, перебувають під вартою.
Європейський суд з прав людини, створений за ініціативи Ради Європи, неодноразово визнавав грубими порушеннями утримання підсудних під вартою без визначення конкретної дати для строку утримання, без прийняття відповідного рішення судом.
Порушення кримінально-процесуального законодавства, що були допущені під час досудового слідства та під час розгляду справи судом, є очевидними. Наразі підсудні обмежені не лише у здійсненні своїх повноважень, як депутатів Васильківської міської ради, але й наявні очевидні порушення положень Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, зокрема, право на свободу, на розгляд справи впродовж розумного строку.
Судові засідання носять формальний характер, спрямовані не на те, щоб встановити істину у справі, а на те, щоб не дати підсудним можливості здійснювати свій захист, упередженість суду є очевидною та проявляється ледь не в кожному судовому слуханні.
З огляду на вказане вище, ПРОШУ ВАС:
1. Направити співробітника Представництва Європейського Союзу в Україні для відвідання судового розгляду кримінальної справи по обвинуваченню Мосійчука І.В., Бевза С.В. та Шпари В.М. у вчиненні ряду злочинів, що відбуваються у Києво-Святошинському суді Київської області. На прикладі цієї справи Представництво Європейського Союзу в Україні матиме змогу краще оцінити недоліки кримінально-процесуального законодавства та надати дієві рекомендації щодо реформування судової системи та покращення стану захисту прав людей в Україні.

З повагою, нижчепідписані

Петиція Клопотанням про взяття під контроль "васильківської справи" до Голова представництва ЄС в Україні була створена и написана Ігор Криворучко (sergijlys@gmail.com). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.