ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
17 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Ковіні Миколі Вікторовичу - голові Державної служби інтелектуальної власності України; Табачнику Дмитру Володимировичу - міністру освіти і науки України; Азарову Миколі Яновичу - прем'єр-міністру України

Проти антипіратського Закону

Ми закликаємо не вносити до парламенту проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет” не може бути внесено до Верховної Ради України. Проект порушує конституційний принцип рівності, ускладнить доступ до інформації, а також запроваджує систему накладення санкцій, не властиву Україні.

- Законопроект запроваджує «презумпцію вини» власника сайту. Після звернення заявника Держслужба може одразу, не перевіряючи суті претензій, внести відомості до відповідного Реєстру заяв про порушення авторського права і (або) суміжних прав у мережі Інтернет, на підставі чого сервісна служба мусить припинити технічне обслуговування сайту (якщо власник сайту не надасть доказів правомірності використання об’єктів інтелектуальної власності).

- Авторські права осіб, які створили сайти, користуються слабшим захистом, аніж права авторів інших об’єктів інтелектуальної власності. Сайт теж є об’єктом авторського права, але його можна закрити.

- Проект поширюється на випадки некомерційного поширення об’єктів інтелектуальної власності.

- Проект регламентує процедуру покарання, а не всебічного розгляду справи. Пропонується надмірно спрощена позасудова процедура блокування сайту і накладення штрафів на працівників сервісних служб (на практиці можливе закриття сайту навіть за 2 дні).

- Документ може призвести до зловживання правами на звернення до Держслужби за захистом своїх прав. До електронної заяви не додаються документи, які підтверджують наявність авторських прав у скаржника.

- Пропонується накладати штраф до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн.) на посадових осіб сервісних служб (провайдерів), які не вживатимуть заходів щодо блокування сайтів з незаконним контентом.

Це покрання більше, аніж за вчинення таких злочинів:

Стаття 126 (Побої і мордування); Стаття 142 (Незаконне проведення дослідів над людиною); Стаття 154 (Примушування до вступу в статевий зв'язок); Стаття 172 (Грубе порушення законодавства про працю); Стаття 175 (Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат); Стаття 190 (Шахрайство); Стаття 265-1 (Незаконне виготовлення ядерного вибухового пристрою); Стаття 364 (Зловживання владою або службовим становищем).

- Законопроект звужує доступ до інформації. Зважаючи на системні проблеми у сфері забезпечення доступу до знань, можна зробити висновок, що законопроект лише звузить доступ до інформації, адже під загрозою закриття опиняться безліч сайтів на підставі того, що деякі з них містять об’єкти, захищені авторським правом.

- Положення законопроекту призведуть до дискримінації за майновою ознакою. Згідно статті 24 Конституції України, не може бути привілеїв чи обмежень, зокрема, за ознаками соціального походження і майнового стану.
Фактично, результатом втілення його норм стане розміщення в мережі Інтернет лише платного контенту (книг, фільмів, програмного забезпечення), доступ до якого буде залежати лише від матеріального достатку користувача.

Повний текст експертизи від соціалістичного об'єднання "Ліва опозиція": http://gaslo.info/?p=4113

З повагою, нижчепідписані

Петиція Проти антипіратського Закону до Ковіні Миколі Вікторовичу - голові Державної служби інтелектуальної власності України; Табачнику Дмитру Володимировичу - міністру освіти і науки України; Азарову Миколі Яновичу - прем'єр-міністру України була створена и написана Дудін Віталій Миколайович (riotkiev@gmail.com). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.