ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
143 из 10000 подписей
Переглянути підписи
Показать QR-код петиции
Платформа для петиций UaНета
Что вы хотите изменить?

Президенту України

Вимога проведення додаткового розслідування резонансній справі "васильківських терористів"

ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТ!
Звертаємось до Вас з приводу більш, ніж дворічного утримання під вартою без обвинувального вироку депутатів Васильківської міської ради Київської області Мосійчука Ігоря Володимировича, Бевза Сергія Васильовича та громадянина Шпари Володимира Миколайовича, яких обвинувачують у готуванні до підриву пам’ятника Леніну у м. Бориспіль, підготовці до вчинення закликів до повалення конституційного ладу та інших протиправних діяннях.
Зазначена справа набула широкого резонансу в українському суспільстві, оскільки арештовані депутати Мосійчук та Бевз займали активну громадянську позицію, боролися з незаконним гральним бізнесом, наркоторгівлею, корупцією в органах місцевого самоврядування та правоохоронних структурах. Події 22 серпня 2011 року, під час яких видно, як з приміщення у м. Васильків вилучають об'єкт, схожий на саморобний вибуховий пристрій, неодноразово висвітлювалися в новинах центральних телеканалів. Служба Безпеки України надавала офіційні прес-релізи з цього приводу, в той час, як сама справа перебувала на контролі у колишнього очільника Служби Безпеки України – Хорошковського В.І.
Однак, незважаючи на значну увагу, що привернула до себе дана справа, є очевидні факти, що вказують на фальсифікацію доказів, порушення під час досудового розслідування та під час розгляду даної справи в Києво-Святошинському районному суді Київської області.
Зокрема, свідки Чернега О. С., Бондаренко М. В. та Бойко Ю. М. заявили про тиск, фізичні побої та моральні знущання, що чинилися на них під час допитів з метою переконати свідків надати неправдиві свідчення. Згодом в суді обидва свідки підтвердили факт здійснення на них тиску з боку працівників СБУ.
Після подання скарг свідку Бойко Ю.М. зателефонував оперуповноважений Управління СБУ в Київській області Дмитро Єрмакович та призначив свідку зустріч, зафіксовану і оприлюднену 09 січня 2012 року в телевізійній програмі «Знак оклику» телеканалу «ТВі». Під час цієї зустрічі оперуповноважений СБУ Д.Єрмакович вказав у грубій та лайливій формі, що він не вважає за необхідне читати справу, оскільки все, що в ній написано, нічого не варте. Він наголосив, що люди з «центрального апарату» можуть створити проблеми свідку Бойко Ю.М., зокрема, у навчанні, сприяти тому, що його виженуть з університету та визнав, що під час допиту до Бойка Ю.М. застосовувалися заходи фізичного впливу.
Проти одного зі свідків, а саме Крикунова О.В. працівники СБУ порушили окрему кримінальну справу, щоб мати можливість впливати на його покази. На перших двох допитах Крикунов заперечував проти причетності Мосійчука, Бевза і Шпари до вчинення інкримінованих злочинів. Після порушення проти нього кримінальної справи, він дав обвинувальні покази.
За результатами проведених під час досудового слідства експертиз вилученого об'єкта, схожого на саморобний вибуховий пристрій, було виявлено відбитки пальців та зразки ДНК невідомих осіб. Дактилоскопічною та генетичною експертизами встановлено, що вказані відбитки пальців та зразки ДНК, не належать підсудним Мосійчуку І.В., Бевзу С.В. та Шпарі В.М. Осіб, яким належать зазначені відбитки пальців та зразки ДНК, досудовим слідством не встановлено і не встановлювалося.
Вилучений об'єкт, що схожий на саморобний вибуховий пристрій, невдовзі було знищено співробітниками СБУ, без проведення ретельних аналізів та експертиз, без можливості подальшого дослідження, без повідомлення учасників кримінального процесу та без залучення до матеріалів справи залишків цього пристрою.
Порушення закону продовжились і під час розгляду кримінальної справи №1-110/12 в Києво-Святошинському районному суді Київської області.
22 травня 2012 року постановою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Бурбели Ю.С. було усунуто від участі у справі адвокатів Лошакова Д.С. та Мельник О.С., а також видалено із зали засідань до кінця розгляду справи підсудного Мосійчука І.В.. що грубо порушує його право на захист. У зв’язку з усуненням захисників суддя направив до відповідних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури окремі постанови про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності. Однак, кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури не знайшли підстав для притягнення адвокатів до відповідальності, що підтверджує необґрунтованість постанови суду.
Крім того, суддею було прийнято рішення проводити закритий судовий розгляд справи під час допиту свідків Шестакова В.С., Боровика А.П., Гаврилюка І.В. та Сергієнка В.В., а допит свідків Крикунова О.В. та Ярмоленка О.А. взагалі відбувався з іншого приміщення із застосуванням рації, під наглядом працівників СБУ.
18.06.2012 року суддя задовольнив нічим необґрунтоване та невмотивоване клопотання прокурора та змінив місце утримання Мосійчука І.В. з Київського СІЗО №13 на Березанську виправну колонію №65 ніби-то через порушення Мосійчуком режиму перебування під вартою. При проведені перевірки уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Лутковською В.В. зазначені прокурором факти не підтвердились. За фактом звернення омбудсмена В. Лутковської Вища кваліфікаційна комісія суддів відкрила дисциплінарне провадження відносно судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Бурбели Ю.С.
Незважаючи на те, що слідство не надало переконливих доказів вини підсудних, Мосійчук І.В., Бевз С.В. та Шпара В.М. вже більше 2 років утримуються під вартою. Суддя відмовляється змінювати підсудним запобіжний захід, посилаючись на тяжкість інкримінованих злочинів.
Європейський суд з прав людини, створений за ініціативи Ради Європи, неодноразово визнавав грубими порушеннями утримання підсудних під вартою без визначення конкретної дати для строку утримання, без прийняття відповідного рішення судом.
Перед проведенням саміту Європейських країн у Вільнюсі країни-члени Європейського Союзу неодноразово наголошували на необхідності приведення українського законодавства у відповідності до вимог європейських держав та Європейського Союзу, вирішення питання політичних в’язнів, необґрунтовано довгого утримання осіб під вартою, неналежних умов утримання заарештованих. Вирішення зазначених проблем є суттєвим чинником при розгляді питання про асоціацію з Європейським Союзом та про подальший вступ до нього України.
Такі політично вмотивовані справи, як ця, в яких помилки слідства є очевидними, шкодять іміджу нашої держави, негативно впливають на відгуки міжнародних спостерігачів про стан правосуддя в Україні, політичну ситуацію та незалежність судової гілки влади.
З огляду на вказане вище, ПРОСИМО ВАС:
1. Дати окреме доручення Генеральному прокурору України Пшонці Віктору Павловичу перевірити вказані у зверненні обставини з метою встановити необхідність направлення зазначеної кримінальної справи на додаткове розслідування.

З повагою, нижчепідписані

Петиція Вимога проведення додаткового розслідування резонансній справі "васильківських терористів" до Президенту України була створена и написана Ігор Криворучко (sergijlys@gmail.com). Ця петиція знаходиться на публічному Інтернет-сервері OnlinePetition.In.Ua. Власники служби та спонсори не пов’язані з петицією. По технічними та іншим питанням звертайтесь на webmaster@onlinepetition.in.ua

ПОКАЗАТЬ ПОЛНОСТЬЮ QR-КОД

     ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ     
OnlinePetition.In.Ua – надає можливість безкоштовно розміщувати громадські петиції до свідомої громадськості для інформаційно-пропагандистської діяльності.